Petak, 15. prosinac. 2017.

Rukometaši Mladog Rudara iz Labina na otvaranju sezone bili bolji od Metković 1963

Labinski rukometaši su na domaćem parketu, u prvoj utakmici nove natjecateljske sezone odličnim nastupom pobijedili momčad Metkovića.

Od početka je bilo vidljivo kako su naša ekipa Metković 1963 vrlo dobra momčad koja je u većem dijelu prvog poluvremena imala prednost na svojoj strani, da bi u samom finišu serijom 4:0, Kovari od 12:13 stigli do 16:13. No nisu stali samo na tome već su i u nastavak utakmice ušli s  tri uzastopno postignuta gola pa je tako u 36. minuti rezultat 19:13 čime je pitanje pobjednika praktički bilo riješeno. Sjajno je upravo taj dio odradio mladi reprezentativac Hrvatske Fran Mileta koji je u konačnici postigao 10 golova, ali i vratar Juričić koji je zaključao svoja vrata.

U nastavku susreta domaći su bez većih problema održavali stečenu prednost, a jedino što su gosti uspjeli napraviti bilo je približavanje u nekoliko navrata na tri gola zaostatka.

MLADI RUDAR – METKOVIĆ 1963 30:25 (16:13)
Labin. Sportski centar Franko Mileta. Gledatelja 220. Suci: Predrag Krmek (Rijeka), Igor Prpić (Kostrena).

Mladi rudar: Ćopić, Banović, Derossi 1, Franković 1, Mileta 10 (3), Grbac 3, Šehić, Lovrinović 5, Juričić, Ratkajec 7, Griparić 1, Štingl, Bučaj 2, Kostić.

Metković 1963: Bošković, Romić, Vučić 2 (1), Koncul 2, Cvitanović 6 (2), Obšivač, Bartolović 6, Volarević 4, Mataga 3, Popović, Pervan 2, Petrić, Bezer.
Sedmerci: Mladi rudar 3 (3), Metkovič 1963 6 (3). Isključenja: Mladi rudar 4 minute, Metković 1963 12 minuta.