Petak, 21. rujan. 2018.

Petarda Jadrana, golijada Primorca i Neretve, Neretvancu samo bod

Pločani su nadigrali Omiša na svom terenu. Treća ovosezonska domaća pobjeda je najuvjerljivija: Jadran LP – Omiš čak 5:2. Josip Lešić je u 39. minuti doveo domaćina u prednost iz kaznenog udarca. Omiš je izjednačio dvije miute poslije. Strijelac je bio Duje Bilić. U posljednjoj minuti prvog poluvremena novi kazneni udarac za domaćina. Opet je siguran realizator bio Lešičć.
U nastavku, vrlo brzo je bilo jasno tko će osvojiti bodove. U 49. minuti za 3:1 vodstvo Jadraa LP pogodio je Danijel Dabić, u 52. minuti za 4:1 Davorin Mustapić te u 61. minuti za 5:1 Stipe Nikolac. Gosti su u 78. minuti ublažili poraz (Luka Jurić).

Primorac je u golijadi odigranoj u Stobreču s 5:3 svladao Neretvu. Nakon početnog vodstva gostiju iz Metkovića (Ćelić `3.), Primorac je s dva pogotka Hajdera i jednim Barača do 39. minute u potpunosti preokrenuo rezultat. Potom je četiri minute kasnije za Neretvu smanjio Brečić, no u posljednjoj minuti prvog dijela za 4:2 Primorca je Hodžićevu mrežu pogodio Tadić. U nastavku su obje momčadi postigle po jedan pogodak; za Stobrečane je u 53. precizan bio Španjić, a konačnih 5:3 postavio je drugim golom na susretu Dragan Brečić.

Neretvanac i Kamen remizirali su u susretu igranom u Opuzenu, a oba pogotka pala su u prvom dijelu. Nakon svega deset minuta igre Dražićevu je momčad u vodstvo doveo Bubalo, da bi u 43. za izjednačenje, i konačni rezultat, mrežu Šušaka zatresao Gudelj.