Nedjelja, 20. svibanj. 2018.

Neretvi prvi poraz, Neretvancu drugi u nizu, Hajduk “razbio” Jadrana

Odigrano je šest susreta 8. kola Treće HNL Jug čime je isto kompletirano.Sva tri neretvanska kluba doživjeli su poraze.
Mosor je s 2:1 slavio na teškom gostovanju kod Neretve i ujedno momčadi iz Metkovića nanio prvi prvenstveni poraz.Neretva je počela izvrsno i propustila nekoliko izglednih prilika, a najizglednija je bio Milinkovićev promašaj kada se našao 1 na 1 sa vratarom Mosora. U obrani Neretve se osjetio izostanak Kaleba pa su izabranici Mirka Grabovca poveli pogotkom Kuzmanića u 11.minuti, potom je u 43. prednost povisio Begić. Domaćin je do konca susreta preko Tomasa uspio tek ublažiti poraz, iako je u drugom poluvremenu imao dosta prigoda za izjednačenje i bio puno bolji protivnik.

Mososr slavi zgoditak protiv Neretve

542c2dd1189942435300000e

BWK

U utakmica između Omiša i Neretvanca nije bilo mnogo izglednih prigoda a završila je u rukama domaćih koji su riješili utakmicu u razmaku između 66 i 69. minute. Najbolju prigodu na utakmici imali su gosti u 12. minuti kada je Vasilj izbio 1 na 1 sa Baučićem, ali nije bilo potrebno da vratar domaćih intervenira, jer se Kuvačić vratio i otklonio prijetnju Vasilja.

Prilika na drugoj strani uslijedila je u 31., centar šut za Kuvačića koji puca preko gola. U 43. Katić ruši Vučemila neposredno pred golom, ali sudac nije smatrao da je riječ o kaznenom udarcu. U nastavku se tradicionalno ubacilo u višu brzinu, Hrstić je pucao u 47. minuti, Šušak i Katić zajedničkim naporom brane udarac. U 65. je Marić pucao za goste, no obranio je Baučić koji u današnjoj utakmici nije imao mnogo posla. U 66. Peković šalje odličnu loptu za Klarića koji glavom posprema loptu iza Šuška za vodstvo Omiša 1:0. Svega 3 minute kasnije, Peković krade loptu protivničkoj obrani, centrira u šesnaesterac u kojem Klarić pronalazi slobodnog Koštića, koji zakucava loptu u mrežu za povećanje vodstva. Gosti nisu pokazali mogućnost da prevladaju deficit od 2:0 te je utakmica u tom trenutku praktički bila riješena.

I treći neretvanski klub Jadran LP doživio je poraz. Hajduk je “petardom” u mreži Čaglja s pomoćnog travnjaka Poljuda ispratio Jadrana. Pred oko 500 gledatelja, momčad Marija Osibova čak je tri pogotka postigla od 80 do 88. minute (Prskalo, Mujan i Maloku), a prethodno su za Bijele precizni bili Basha i Balić.