Petak, 21. rujan. 2018.

Neretvanski El Classico pripao Neretvi, Jadran izgubio od Zagore

Neretva je slavila u neretvanskom derbiju, upotpunosti nadigravši Neretvanac s 2:0 te prvog susjeda i najvećeg rivala preskočila na prvenstvenoj tablici.
Unatoč kiši koja je padala čitavo prvo poluvrijeme na tribinama se okupilo četiristotinjak gledatelja koji u prvom poluvremenu nisu vidjeli gol, ali su mogli biti zadovoljni igrom na terenu. Obje momčadi su krenule borbeno, ali Neretva je ipak za nijansu bila bolja, uspijevajući većim dijelom kontrolirati igru ispred protivničkoga gola. Stvoreno je i nekoliko prilika za pogodak, ali su lopte završile u rukama vratara Šuška ili su bile neprecizne.

_neretva060914-6

U nastavku je Neretva vrlo brzo došla do prednosti zahvaljujući Ćeliću koji je u europskom stilu s nekih osamnaest metara iznenadio protivničkog vratara. Neretva je na krilima postignutoga pogotka krenula još opasnije napadati, a nakon dvije izgledne prilike, koje nije uspio realizirati Milinković, prigodu za pogodak iskoristio je Jerković koji se najbolje snašao u gužvi ispred protivničkoga gola te s lakoćom poentirao za konačnih 2:0. U zadnjim minutama susreta probudila se i momčad Neretvanca, ali su svi udarci upućeni prema Neretvinim vratima završili u rukama danas odličnoga Dina Hodžića.
_neretva060914-2

BWK

Metkovci su i dalje bez poraza, dvije pobjede kod kuće, a dva remija u gostima. Opuzenci također dvije pobjede kod kuće, ali u gostima su izgubili obje utakmice. Prvo u Dubrovniku od GOŠK-a, a sad u Metkoviću od Neretve.

Niz uspjeha nije nastavio Jadran Luka Ploče. Pločani su nakon pobjede i dva remija upisali prvi poraz. Izgubili su u Unešiću od Zagore s 2:1. Davorin Mustapić je bio strijelac već u 10. minuti za vodstvo Jadrana LP. U nastavku je domaćin preokrenuo rezultat u svoju korist.

SEMAFOR 4. kolo

Subota, 6. rujna, Makarska: Zmaj Makarska – Primorac 1929. Stobreč 2:2, Šibenik: Šibenik – Mosor 2:1, Kaštel Stari: Val – Croatia 1:0, Dubrovnik: GOŠK – Hrvace 2:2, Unešić: Zagora – Jadran LP 2:1, Metković: Neretva – Neretvanac 2:0, Blato: BŠK Zmaj – Kamen (odgođeno za srijedu, 10. rujna/16.30 sati), nedjelja, 7. rujna, Sinj: Junak – Solin (17 sati), Split: Hajduk II. – Omiš (17.30 sati).

POREDAK

1. Šibenik 10 bodova (9:3), 2. Junak (utakmica manje) 9 bodova (4:1), 3. Neretva 8 bodova (9:5), 4. Mosor 7 bodova (8:3), 5. Solin (utakmica manje) 7 bodova (7:3), 6. Neretvanac 6 bodova (4:4), 7. Primorac 1929. Stobreč 5 bodova (7:4), 8. Jadran Luka Ploče 5 bodova (5:4), 9. Hrvace 5 bodova (5:4), 10. Zmaj Makarska 5 bodova (7:10), 11. BŠK Zmaj (utakmica manje) 4 boda (5:4), 12. Zagora 4 boda (4:6), 13. Val 4 boda (2:5), 14. GOŠK 4 boda (4:8), 15. Hajduk II. (utakmica manje) 3 boda (4:5), 16. Kamen (utakmica manje) 1 bod (5:8), 17. Omiš (utakmica manje) 1 bod (1:4), 18. Croatia 1 bod (1:10).

RASPORED 5. kolo

Subota, 13. rujna, Ivanbegovina: Kamen – Hajduk II., Solin: Solin – BŠK Zmaj, Ploče: Jadran Luka Ploče – Neretva, Hrvace: Hrvace – Zagora, Žrnovnica: Mosor – Val, nedjelja, 14. rujna, Opuzen: Neretvanac – Junak, Zmijavci: Croatia – GOŠK, Stobreč: Primorac 1929. Stobreč – Šibenik. Svi u 16.30 sati.

Tekst: metkovic.hr