Srijeda, 20. lipanj. 2018.

Neretvanac “zajašio” Val i uzeo sva tri boda na otvorenju sezone

Jučer su se na Podvornici sastali nogometaši nogometnog kluba Neretvanac i gosti iz Kaštel staroga nogometaši nogometnog kluba Val. Vrlo dobroj utakmici prisustvovalo je nešto više od 300-gledatelja.

U prvih 10-ak minuta Neretvanac je kontrolirao posjed lopte i po dobro pripremljenom terenu držao na distanci nogometaše iz Kaštela. Prvu ozbiljniju priliku zabilježili smo u 10 minuti i ta prva prilika u novoj sezoni pretvorena je odmah u pogodak. Nakon udarca Vasilja Kulić brani, ali lopta se odbija do Marka Dragobratovića koji pogađa za 1:0 u 9.minuti.

Neretvanac kasnije prijeti preko Bubala i Mihaljevića, ali od 25 minute pritisak je znatno oslabio, gosti su počeli napadati što im se i isplatilo u 32.minuti kada dolaze do izjednačenja. Do poluvremena su obje ekipe nastavile igrati čvrsto pa se jako teško dolazilo do prilika. Rezultat se nije mijenjao pa se na predah otišlo sa najrealnijih 1:1. U nastavku su oba trenera krenula sa istim sastavima.
Neretvanac je od 55 do 60 minute ima šest kornera, ali nijedan nije ozbiljnije naštetio gostima. U 59.minuti trener Dražić radi prvu zamjenu. Iz igre je izvadio do tada solidnog Marića, a u igru je uveo povratnika Stipu Glasovića. Iznimno organizirani gosti su jako lukavo čuvali vrijeme, ali se u 73.minuti “ukazao” igrač utakmice Josip Đoja i donio veliko slavlje punoj Podvornici. Do kraja su nogometaši Neretvanaca “stali” na loptu i pokušali preko kontranapada doći do još jednog pogotka.

U sljedećem kolu NK NERETVANAC ide na gostovanje u Dubrovnik gdje će u županijskom derbiju snage odmjeriti sa nogometašima nogometnog kluba GOŠK.

NK NERETVANAC: Krešić; D.Deak-J.Granić-J.Glasović-A.Babić; I.Bubalo-J.Đoja; M.Marić-A.Mihaljević-M.Dragobratović; S.Vasilj / B.Sušak-M.Ključe(od 74.min)-N.Katić-S.Glasović(od 59min)-N.Zonjić-D.Ključe-A.Petrović(od 69.min)
trener: Darko Dražić
HNK VAL: Kulić; Šibenik-Mikuličić-Škopljanac-Gotovac; Periša-Legičević-Mišerda-; Čubrilo-Batovanja-Matijaš/ Butara-Radić-Gusić-Duvnjak-Čurković(od 85.min)-Rajčić-Pavković(od 69.min) … trener:Dragutin Čelić

izvor: facebook stranica NK Neretvanac Opuzen