Četvrtak, 24. svibanj. 2018.

Neretvanac prošetao Blatom, Pločanima bod iz Sinja, Neretva odgođena za sutra

U Blatu je domaćin ostao praznih ruku. BŠK Zmaj je po drugi put ove sezone izgubio kod kuće, a tri boda je ovaj put odnio Neretvanac. Nije bilo pogodaka u prvih 45 minuta, a u nastavku raspucali su se Opuzenci. Prvi je pogodio u 48. minuti Stanislav Vasilj, u 70. minuti strijelac je bio Nikola Katić, a u 87. minuti prvu pobjedu Neretvanca u Blatu za trećeligaške bodove potvrdio je Ivan Bubalo. Domaćin je s desetoricom ostao u 55. minuti. Drugi žuti karton dobio je Roso. Neretvanac je izgubio na prva dva gostovanja županijske derbije, prvo u Lapadu, a potom Iza vage, ali je sad na Zlinju, pred 550 gledatelja, stigao do svoje prve gostujuće, a ukupno četvrte ovosezonske pobjede.

Pločani su još jednom ugodno iznenadili. Vraćaju se iz Sinja s bodom. Jadran Luka Ploče je dobio prvo poluvrijeme s 1:0. Pogodak je postigao Davorin Mustapić u 10. minuti. Sinjani su u nastavku uspjeli izjednačiti. Pločanima je ovo četvrti remi ove sezone u šest utakmica. Dva puta su odigrali ‘iks’ kod kuće (Šibenik 1:1 i Neretva 2:2) i dva puta u gostima (Val 0:0 i Junak 1:1).

Što se tiče trećeg neretvanskog trećeligaša NK Neretve, njezin terene Iza Vage je bio u potpunosti potopljen pa je delegat utakmice Miho Arbulić iz Čilipa u dogovoru s povjerenikom natjecanja već odlučilo da se utakmica odigra u utorak, 23. rujna s početkom u 16 sati.

SEMAFOR 6. kolo

Subota, 20. rujna, Makarska: Zmaj (M) – Šibenik 0:1, Kaštel Stari: Val – Primorac 1929. Stobreč 2:1, Dubrovnik: GOŠK – Mosor 0:1, Unešić: Zagora – Croatia 5:0, Sinj: Junak – Jadran Luka Ploče 1:1, Blato: BŠK Zmaj – Neretvanac 0:3, Omiš: Omiš – Kamen 3:2, nedjelja, 21. rujna, Split: Hajduk II. – Solin 1:1, utorak, 23. rujna, Metković: Neretva – Hrvace (16 sati).

POREDAK

1. Šibenik 14 bodova (10:3), 2. Mosor 13 bodova (11:3), 3. Solin 12 bodova (12:5), Neretvanac 12 bodova (9:4), 5. Junak 11 bodova (5:4), 6. Neretva (utakmica manje) 9 bodova (11:7), 7. Hrvace (utakmica manje) 8 bodova (7:4), 8. Zagora 7 boda (9:8), 9. Jadran Luka Ploče 7 bodova (8:7), 10. BŠK Zmaj 7 bodova (7:11), 11. Val 7 bodova (4:8), 12. Primorac 1929. Stobreč 6 bodova (8:6), 13. Omiš 6 bodova (7:9), 14. Zmaj Makarska 6 bodova (8:12), 15. Hajduk II. 5 bodova (8:12), 16. Kamen 4 boda (11:13), 17. GOŠK 4 boda (5:12), 18. Croatia 4 boda (4:16).

RASPORED 7. kolo

Subota, 27. rujna, Ivanbegovina: Kamen – Zmaj Makarska, Solin: Solin – Omiš, Ploče: Jadran LP – BŠK Zmaj, Hrvace: Hrvace – Junak, Šibenik: Šibenik – Val, Žrnovnica: Mosor – Zagora, nedjelja, 28. rujna, Opuzen: Neretvanac – Hajduk II., Zmijavci: Croatia – Neretva, Stobreč: Primorac 1929. – GOŠK.

Foto i teskt:dubrovacki.hr