Četvrtak, 24. svibanj. 2018.

Neretva razbila “Kamen”, Neretvanac i Jadran gostuju u Dubrovniku i Kaštelima

Nakon 0:0 u Omišu na startu nove sezone u južnoj skupini Treće hrvatske lige, Neretva je u prvoj domaćoj utakmici u sezoni 2014./15. ugostila Kamen te slavila sa 4:2.

Roko Ćelić je doveo Neretvu u vodstvo u 5. minuti. Dvije minute poslije izjednačili su gosti. Branimir Kujundžić je prevario obranu domaćina. Potom, opet domaćin. Strijelac je Ante Batinović u 21. minuti. U nastavku su mrežu Kamena pogodili Dragan Brečić u 49. te Andrija Milinković. u 52. minuti. Gosti su u 90. minuti ublažili poraz (Mirko Žaja).

Neretva je prošle sezone bila peta, a u novoj sezoni za cilj ima biti još uspješnija. U tome bi joj trebala pomoći pojačanja, uglavnom povratnici u klub: Nedjeljko Kaleb, Dragan Brečić, Drago Jelavić, Andrija Milinković, Mate Crnčević, Dino Hodžić… Može li možda bivši prvoligaš nešto više, pokazat će već iduća utakmica. Neretva je gost Solina, bivšeg drugoligaša.

Ostale utakmice 2. kola na rasporedu su u subotu, 30. kolovoza. U Dubrovniku se igra županijski derbi: GOŠK dočekuje Neretvanca. Prošle sezone se GOŠK spasio od ispadanja u posljednjem kolu, a Opuzenci su bili četvrti, najuspješniji županijski trećeligaš. Međutim, u prvenstvu i u Županijskom kupu uspješniji je bio GOŠK. Slavio je u Lapadu, uzeo bod u Opuzenu, a u finalu Kupa, opet u Opuzenu, nakon remija slavio na kaznene udarce te osvojio trofej. U isto vrijeme kada počne utakmica u Lapadu, Pločani će zaigrati protiv Vala u Kaštel Starom, a Blaćani na svom Zlinju protiv splitskog Hajduka II.

SEMAFOR 2. kolo

Petak, 29. kolovoza, Metković: Neretva – Kamen 4:2, subota, 30. kolovoza, Makarska: Zmaj (M) – Mosor, Šibenik: Šibenik – Hrvace, Kaštel Stari: Val – Jadran Luka Ploče, Dubrovnik: GOŠK – Neretvanac, Unešić: Zagora – Solin, Sinj: Junak – Omiš, Blato: BŠK Zmaj – Hajduk II., Stobreč: Primorac 1929. Stobreč – Croatia. Početak u 17.30 sati.

POREDAK

1. Neretva (utakmica više) 4 boda (4:2), 2. Solin 3 boda (3:0), 3. Neretvanac 3 boda (2:1), 4. Junak 3 boda (1:0), 5. Zagora 1 bod (2:2), 6.-9. Zmaj Makarska, Šibenik, BŠK Zmaj i Jadran Luka Ploče po 1 bod (1:1), 10.-14. Mosor, Croatia, Omiš, Hrvace i Primorac 1929. Stobreč po 1 bod (0:0), 15. Kamen (utakmica više) 1 bod (4:6), 16. Val bez boda (1:2), 17. Hajduk II. bez boda (0:1), 18. GOŠK bez boda (0:3).

RASPORED 3. kolo

Utorak, 2. rujna, Omiš: Omiš – BŠK Zmaj, Ivanbegovina: Kamen – Junak, Solin: Solin – Neretva, Opuzen: Neretvanac – Zagora, Ploče: Jadran LP – GOŠK, Hrvace: Hrvace – Val, Zmijavci: Croatia – Šibenik, Žrnovnica: Mosor – Primorac 1929. Stobreč, srijeda, 3. rujna, Split: Hajduk II. – Zmaj Makarska. Početak u 17 sati.