Nedjelja, 9. prosinac. 2018.

NAŠI BEZ POBJEDE: Šibenik preplivao Neretvu, poraz Neretvanca, Jadranu bod

Šibenik je uzeo sva tri boda u Metkoviću. I dalje je vodeći, i dalje je jedini bez poraza. Neretva je upisala treći ovosezonski poraz, treći u nizu. Šibenik je poveo iz kaznenog udarca u 36. minuti, kojeg je realizirao Kartelo. U nastavku je lider potvrdio pobjedu s nova dva pogotka.

1413047444neretva_sibenik5-111014

Kako su u Blatu BŠK Zmaj i drugoplasirani Mosor odigrali bez pogodaka tako je Šibenik sad na tri boda viška u odnosu na prvog pratitelja, kojemu se sad približio Solin za dva boda. Solinjani su zaostajali šest bodova, a sad je razlika između drugog i trećeg četiri boda. Solin je treće mjesto zadržao pobjedivši Neretvanac.

Kao i Opuzenci, tako je ove subote praznih ruku ostao i GOŠK u Makarskoj gdje je domaći Zmaj bodove osigurao sa čak četiri pogotka, po dva u svakom poluvremenu. GOŠK-ovci su ostali na začelju. Osim BŠK Zmaj bod je uzeo i Jadran Luka Ploče, koji je bez pogodaka odigrao utakmicu u Ivanbegovini. Ovo je peta neodlučena utakmica Pločana ove sezone, koji su sad na četvrtom mjestu. Isti učinak kao i Pločani imaju i Blaćani. Neretvanac ima bod manje od Jadrana LP i BŠK Zmaj, Neretva bod manje od Opuzenaca, ali Metkovci imaju još odigrat zaostatak protiv Hrvaca kod kuće…

GOŠK je doživio peti poraz u šest utakmica u gostima, ukupno sedmi ove sezone. Osam kola ne zna za pobjedu…

SEMAFOR 10. kolo

Subota, 11. listopada, Makarska: Zmaj (M) – GOŠK 4:0 (strijelci: Matteo Drušković u 10. i 32., Josip Gojak u 62. te Mario Zebić u 90. minuti) , Unešić: Zagora – Val 2:0, Metković: Neretva – Šibenik 0:3 (strijelci: Ivan Kartelo u 36. iz kaznenog udarca, Vlatko Blažević u 54. te Igor Prijić u 82. minuti), Sinj: Junak – Primorac 1929. Stobreč 3:3, Blato: BŠK Zmaj – Mosor 0:0, Omiš: Omiš – Hrvace 0:2, Ivanbegovina: Kamen – Jadran LP 0:0, Solin: Solin – Neretvanac 3:1 (strijelci za Solin: Nikola Marinović u 4., Tonči Radovniković u 54. te Anđelo Svalina iz kaznenog udarca u 86. minuti, a za Neretvanac Ante Mihaljević u 17. minuti), nedjelja, 12. listopada, Split: Hajduk II. – Croatia (16 sati).

POREDAK

1. Šibenik 26 bodova (25:4), 2. Mosor 23 boda (17:5), 3. Solin 19 bodova (21:10), 4. Jadran Luka Ploče 14 bodova (14:14), 5. Junak 14 bodova (10:10), 6. BŠK Zmaj 14 bodova (12:13), 7. Primorac 1929. Stobreč 13 bodova (20:15), 8. Neretvanac 13 bodova (11:11), 9. Zagora 13 bodova (13:19), 10. Hrvace (dvije utakmice manje) 12 bodova (10:8), 11. Neretva (utakmica manje) 12 bodova (16:17), 12. Hajduk II. (dvije utakmice manje) 11 bodova (14:12), 13. Zmaj Makarska 11 bodova (14:15), 14. Val 11 bodova (7:14), 15. Kamen 10 bodova (16:16), 16. Omiš 9 bodova (11:20), 17. GOŠK 5 bodova (6:20), 18. Croatia (utakmica manje) 5 bodova (5:19).