Srijeda, 12. prosinac. 2018.

Metković 1963 teško poražen u Karlovcu

Sa čak 40:26 pobijedili su rukometaši Karlovca večeras u Sportskoj dvorani momčad Metkovića 1963, u utakmici 14. kola Prve hrvatske lige Jug.

Očekivali su u karlovačkom taboru tešku i neizvjesnu utakmicu jer metkovci su vrlo dobra ekipa, brza i fizički jaka, sposobna svakom suparniku napraviti probleme. Karlovčani su krenuli s neoporavljenim Ostarčevićem, koji nije izdržao i već nakon tri minute napustio parket, no sjajno ga je zamijenio povratnik Domagoj Smojver, koji je upisao prvi nastup nakon teške ozljede u siječnju. Uglavnom, karlovčani su odigrali upravo onako kako je trenerica Tanja Rašić očekivala – čvrsto i agresivno u obrani, s puno golova iz kontri i polukontri.

Metković 1963 samo je na početku povelo s 1:0 i 2:1, a onda je prednost prešla na karlovačku stranu. Kod 13:11, u završnici prvog dijela, Karlovčani zabijaju 4 pogotka u nizu i odvajaju se na osjetniju prednost – na odmor se otišlo kod rezultata 17:12.

Samo 10 minuta u nastavku bilo je dovoljno karlovačkim rukometašima da riješe pitanje pobjednika. Nastavili su s vrlo čvrstom obranom, zabijali iz protunapada i u 41. minuti na semaforu je stajalo 26:17. Trenerica Rašić do kraja susreta polagano je uvodila igrače s klupe, koji su odigrali vrlo dobro i efektno – u zadnjem napadu odigrali su cepelin, koji je Špruk sa zvukom sirene pretvorio u konačnih 40:26 i veliko slavlje na tribinama.

Obranović i Špruk s po 7 pogodaka bili su najefikasniji u domaćem sastavu, Mrljak i Smojver zabili su po 6, Crnković 4, Šnajder i Hrvoje Capan po 3, Milovac 2, a Frketić i Karlo Capan po 1 gol. I vratari su bili vrlo dobri – Karić je imao 12, a Radočaj 5 obrana.