Petak, 21. rujan. 2018.

Derbi u Pločama bez pobjednika uz četiri zgoditka, Neretva i dalje neporažena

Neretvanski derbi u Pločama pred više od 700 gledatelja završio je bez pobjednika: Jadran Luka Ploče – Neretva 2:2. Kraj utakmice oba sastava su dočekala s desetoricom. Domaćin, Jadran Luka Ploče poveo je pogotkom Denisa Jelčića u 14. minuti. Šest minuta poslije izjednačili su Metkovci. Mrežu domaćina zatresao je Frane Jerković.

U 33. minuti po drugi put se zatresla mreža domaćina, ali je sudac Damir Silić iz Dicma poništio pogodak Metkovaca zbog prekršaja na vrataru Jadrana LP, Marku Čaglju. Već na samom početku nastavka opet su se radovali Pločani budući je Josip Lešić u 47. minuti prevario Dina Hodžića, vratara Neretve. Lešiću je ovo bio treći ovosezonski pogodak.

Domaćin je od 61. minute ostao s desetoricom jer je zbog drugog žutog kartona isključen Robert Pijević. U 69. minuti Robert Lešić je ušao u kazneni prostor Neretve, pao je kad je pored njega bio Drago Jelavić, ali se sudac nije oglasio. Neretva je izjednačila u 75. minuti. Opet je radost Metkovcima donio Frane Jerković, koji je zbog drugog žutog kartona isključen u 85. minuti.

U drugoj minuti sudačke nadoknade istaknuo se još jednom vratar domaćih Marko Čagalj, koji je obranio udarac Mati Crnčeviću s dva metra. I bez te posljedje obrane Čagalj je bio najbolji igrač domaćina te utakmice. Neretva je tako i dalje bez poraza: dvije pobjede kod kuće (Kamen 4:2 i Neretvanac 2:0) i tri remija u gostima (Omiš 0:0 i Solin 3:3). Pločani su treći put remizirali ove sezone od čega drugi put kod kuće (Šibenik 1:1, a u gostima Val 0:0). Imaju uz tri remija pobjedu kod kuće (GOŠK 3:1) i poraz u gostima (Zagora 2:1).

Jadran Luka Ploče je u neretvanskom derbju igrao u sastavu: Marko Čagalj, Goran Barbir, Hrvoje Vejić, Aljoša Krističević, Petar Raguž (od 80. Nino Maleta), Josip Lešić, Dino Primorac, Davorin Mustapić (od 59. Eduard Raguž), Denis Jelčić (od 88. Dinko Vukušić), Stipe Nikolac i Robert Pijević, a Neretva: Dino Hodžić, Drago Jelavić, Nedjeljko Kaleb, Domagoj Kuran (od 76. Mate Crnčević), Darko Glavan, Ivan Ereš (od 55. Mateo Vrnoga), Roko Ćelić, Frane Jerković, Dragan Brečić, Ivan Sršen (od 78. Marin Tomas) i Ante Batinović.

Blaćani su bili gosti Solina. Domaćin je slavio sa čak 4:1. Solin je poveo u 10. minuti pogotkom Ivana Bilonića, za 2:0 je u 44. minuti pogodio Tonči Radovniković, za 3:0 u 57. minuti Antonio Pavlinović, a za 4:0 u 63. minuti Stefan Barić. Poraz Blaćana ublažio je Antonio Mušić pogotkom u 83. minuti utakmice. Na početku drugog poluvremena Bilonić za domaćina nije realizirao kazneni udarac, koji je skrivio vratar BŠK Zmaj Jure Goić. Isti je zbog toga isključen te je umjesto njega na gol stao Martin Vugdelija (trener Blaćana Igor Gudelj je morao povući iz igre Franka Žanetića, kako bi mogao uvesti vratara).

Preostala dva županijska trećeligaša, Neretvanac i GOŠK, igraju sutra.

SEMAFOR 5. kolo

Subota, 13. rujna, Omiš: Omiš – Zmaj Makarska 1:1, Solin: Solin – BŠK Zmaj 4:1, Ploče: Jadran Luka Ploče – Neretva 2:2, Hrvace: Hrvace – Zagora 2:0, Žrnovnica: Mosor – Val 2:0, nedjelja, 14. rujna, Opuzen: Neretvanac – Junak, Zmijavci: Croatia – GOŠK, Stobreč: Primorac 1929. Stobreč – Šibenik, Ivanbegovina: Kamen – Hajduk II. (svi u 16.30 sati).

POREDAK

1. Solin 11 bodova (11:4), 2. Mosor 10 bodova (10:3), 3. Šibenik (utakmica manje) 10 bodova (9:3), 4. Junak (utakmica manje) 10 bodova (4:1), 5. Neretva 9 bodova (11:7), 6. Hrvace 8 bodova (7:4), 7. BŠK Zmaj 7 bodova (7:8), 8. Jadran Luka Ploče 6 bodova (7:6), 9. Neretvanac (utakmica manje) 6 bodova (4:4), 10. Zmaj Makarska 6 bodova (8:11), 11. Primorac 1929. Stobreč (utakmica manje) 5 bodova (7:4), 12. Hajduk II. (utakmica manje) 4 boda (6:7), 13. GOŠK (utakmica manje) 4 boda (4:8), 14. Zagora 4 boda (4:8), 15. Val 4 boda (2:7), 16. Omiš 3 boda (4:7), 17. Kamen (utakmica manje) 1 bod (5:9), 18. Croatia (utakmica manje) 1 bod (1:10).

RASPORED 6. kolo

Subota, 20. rujna, Makarska: Zmaj (M) – Šibenik, Kaštel Stari: Val – Primorac 1929. Stobreč, Dubrovnik: GOŠK – Mosor, Unešić: Zagora – Croatia, Metković: Neretva – Hrvace, Sinj: Junak – Jadran Luka Ploče, Blato: BŠK Zmaj – Neretvanac, Split: Hajduk II. – Solin, Omiš: Omiš – Kamen.